В процесі розпаду білка утворюється креатинін, важлива хімічна сполука для людини. Вона бере участь в процесі утворення енергії нашого тіла, необхідної для життєдіяльності. А виводиться шляхом потрапляння в кров і в нирки, після чого можуть виникати деякі проблеми з даними органами.

Аномалії, пов’язані з кількістю креатиніну в крові, можуть походити від багатьох чинників.

На підвищений креатинін в крові здатні впливати харчування, фізичне навантаження, якість і кількість вжитої рідини, індивідуальні особливості організму. Головна причина, по якій може відбуватися підвищення креатиніну в крові, – дисфункція нирок. Але існують також і другорядні причини: прийом деяких ліків; недостатнє споживання води; високий вміст білка в раціоні; високий ріст м’язової тканини.

У людей, які професійно займаються спортом, може бути підвищений креатинін в крові, це нормальне явище.

Показники підвищеного рівня

Для кожного віку і статі існують свої норми.

Рівень підвищення креатиніну в крові у чоловіків більший, ніж у жінок, причини цього закладені в фізіології.

Симптоми і ознаки

Так як причини підвищення креатиніну в крові безпосередньо залежать від стану нирок, важливим симптомом є біль і дискомфорт в спині і попереку. На загальному фоні втоми і сонливості, яскраво виражено може бути почуття виснаження, депресія, безсилля, нерівномірне дихання.

Небезпеки і наслідки

Якщо не стежити за рівнем цієї сполуки у крові, можуть виникнути ряд несприятливих наслідків і небезпек: порушення діурезу; поява гіпертонії; біль у спині; набряки; поява судом; втрата апетиту; задишка; нудота.

Причини

Коли креатинін підвищений, це означає, що організм сигналізує про якусь проблему.

Причини підвищення в крові цієї сполуки можуть бути різними.

Це можуть бути аномалії нирок, коли шкідливі речовини не виводяться ними в достатній кількості, вони накопичуються і призводять до змін.

Так само вирішальну роль відіграють проблеми з серцем, коли при руйнуванні його клітин відбувається вивільнення креатиніну.

Коли серце ослаблено, воно не може правильно перекачувати кров, що призводить до порушень в очищенні організму.

Може бути креатинін в крові підвищений і через проблеми з ендокринною системою, коли підвищений рівень гормонів провокує руйнування м’язів, а це призводить до стану, коли креатинін підвищений. Креатинін в крові підвищений може бути і через онкозахворювання, які так само здатні руйнувати м’язову тканину.

При такому захворюванні страждають багато органів, в тому числі і нирки.

Також серед причин підвищеного креатиніну в крові, які піддаються лікуванню, можуть бути: травма; камені і пісок у нирках; підвищений тиск; судинні захворювання; амілоїдоз.

Перед тим, як починати заходи, спрямовані на зниження креатиніну в крові, потрібно провести обстеження на наявність хвороб, що є причиною цієї аномалії. Адже це важлива для нашого організму сполука рідко підвищується сама по собі, найчастіше така аномалія є тільки симптомом іншого захворювання.

Серед них можна відзначити: захворювання нирок; онкозахворювання; ревматизм; травми; зневоднення; хвороби інфекційного характеру; діабет; хвороби серця; опіки.

Профілактика

Якщо ви схильні до підвищення цього метаболіту, потрібно пам’ятати про важливість водного балансу вашого організму, не забувати вживати достатню кількість води.

Не напружуватися, висипатися, дотримуватися режиму дня і правильного раціону.

Підвищений рівень креатиніну небезпечний тим, що призводить до більш серйозних захворювань не тільки нирок, але і інших органів.

Регулярно проходьте обстеження, не займайтеся самолікуванням і дотримуйтеся правил профілактики, щоб рівень метаболіту не підвищувався.

Перейти до вмісту