Місяць: Жовтень 2024

ЧОРТКІВСЬКІЙ ЛІКАРНІ ЗМЕНШИЛИ ФІНАНСУВАННЯ НА 8-10 МЛН ГРИВЕНЬ ДО КІНЦЯ РОКУ

У жовтні всі заклади охорони здоров’я отримали додаткові угоди від Національної служби охорони здоров’я України, у яких суттєво зменшили фінансування у IV кварталі по трьох пакетах: поліклінічному, терапевтичному та хірургічному. Через це в останньому кварталі року Чортківська центральна міська лікарня недоотримає від 8 до 10 мільйонів гривень.

👉СКІЛЬКИ КОШТІВ ЗАБРАЛИ У ЧОРТКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ?

Поліклінічний пакет, який був одним із найкращих та відповідно найбільш прибутковим у нашій лікарні, приносив у місяць закладу 3,4 млн гривень. Тепер НСЗУ фінансуватиме цей пакет по коефіцієнту 0,39 (тобто заплатять майже втричі менше).

🤯Якщо раніше НСЗУ платило лікарні за консультацію лікаря 56 гривень, то тепер – 21,80 грн відповідно до нового коефіцієнту.

Окрім того, ввели додаткові обмеження щодо кількості оплачуваних консультацій за день. Неважливо, скільки пацієнтів прийме лікар, але кошти НСЗУ заплатить максимум за 25 консультацій. Якщо підрахувати максимальні показники лікаря, він за місяць заробить близько 12 тис. гривень для лікарні, що не покриває навіть половину його заробітної плати із нарахуваннями.

Також суттєво знизили оплату по терапевтичному та хірургічному пакетах, застосувавши коефіцієнт 0,7, що означає, що 30% коштів не буде сплачено лікарні.

🤯Якщо раніше за операцію з видалення апендициту платили 6 147 грн, то відтепер, відповідно до нових коефіцієнтів НСЗУ – 4300 грн.

Виходячи із цього, до кінця 2024 року Чортківська лікарня недоотримає близько 8-10 млн гривень, що дорівнює одномісячному фонду оплати праці УСІХ працівників установи.

👉ЧОМУ НСЗУ СУТТЄВО ВРІЗАЛИ ФІНАНСУВАННЯ ЛІКАРНЯМ?

Як інформує Національна служба здоров’я України, більшість медичних закладів, звітуючи електронно про надані медичні послуги, подавали недостовірні дані про пролікованих пацієнтів. Простими словами – пацієнт у лікарню не звертався, медичної послуги не отримував, але «офіційно» про його лікування медичний заклад звітував. Через це річний бюджет НСЗУ вичерпався значно раніше, ніж планували.

❗️Чортківська центральна міська лікарня, котра отримала статус кластерної лікарні, котра протягом останніх кількох років вклала великі кошти у ремонти відділень, придбання сучасного медичного обладнання, за офіційною статистикою збільшила кількість оперативних втручань на 20% (за 2-3 роки).

У той же час значно менші лікарні, які знаходяться у менших за кількістю населення містах, звітували НСЗУ про приріст операцій на 50%, а дехто і на 150%!.. Яким чином?..

👉ЯКИЙ ВИХІД ІЗ СИТУАЦІЇ?

Щоб забезпечити належне функціонування лікарні, виплату заробітної плати, оплату харчування для пацієнтів, придбання лабораторних реактивів, закупівлю лікарських засобів для ургентних випадків, медичний заклад вимушений буде частину послуг надавати поза програмою медичних гарантій, а також, можливо, розглянути варіанти оптимізації штату.

ГАСТРОЕНТЕРОЛОГ ЧОРТКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ ІВЕТТА ДЖУГЛЯ ЗДОБУВАЄ ДОСВІД НА КОНФЕРЕНЦІЇ В АВСТРІЇ

Дитячий гастроентеролог, консультантка з грудного вигодовування Чортківська центральна міська лікарня Іветта Джугля взяла участь у масштабній конференції для UEG Week для гастроентерологів у австрійському Відні.

«Тут так багато свіжої інформації зі світу медицини, що для тих, хто їде перший раз – це просто перевантаження інформацією за уже перший день конференції, а їх, на хвилиночку, чотири! Доповіді, лекції і тренінги проходять паралельно у різних аудиторіях, тому класно, що можна у записі подивитися усе згодом. Мені надзвичайно сподобалось і я буду рекомендувати усім колегам зі сфери гастро відвідувати #UEG. Цей досвід мотивує ставати кращим у своїй сфері і розширює коло спілкування з колегами зі всього світу», – поділилась враженнями Іветта.

Наші лікарі завжди навчаються! Бо тільки так можна покращувати якість послуг для наших пацієнтів.

Реабілітація дітей до трьох років, які народилися передчасно або хворими, є безоплатною для сімей внутрішньо переміщених осіб

Передчасно народжені малюки або немовлята, які з’явилися на світ з певною фізіологічною патологією, потребують особливого медичного догляду і реабілітації. Її безоплатно надають у закладах країні, які мають договір із НСЗУ за пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Таким чином Програма медичних гарантій забезпечує комплексною реабілітаційною допомогою всіх дітей, які її потребують, незалежно від місця їхнього народження та перебування.

Зі 128 дитячих лікарень, діагностичних та спеціалізованих центрів з реабілітації, які законтрактовані з НСЗУ, батьки зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть обрати будь-який медзаклад, незалежно від місця реєстрації чи проживання та пройти курс реабілітації. 

Безоплатні послуги реабілітації, які отримують малюки з родин внутрішньо переміщених осіб

Пакетом “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя” передбачено наступні безоплатні послуги:

  •  первинний огляд та консультація спеціалістами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  •  постановка реабілітаційного діагнозу та/або визначення пріоритетів і функціональних цілей для дитини, батьків та родини;
  •  формування індивідуального реабілітаційного плану та контроль за його виконанням;
  •  лабораторні обстеження, зокрема: розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білок, білірубін і його фракції, креатинін, сечовина), глюкоза в цільній крові або сироватці крові,  С-реактивний білок, загальний аналіз сечі та ін.;
  • проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
  • послуги з реабілітації та/або послуги раннього втручання членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • послуги з реабілітації курсами, незалежно від місця проживання дитини;
  • послуги раннього втручання сім’ям за місцем їх перебування та/або з використанням засобів телекомунікації;
  • оцінювання розвитку дитини за 5 сферами (велика моторика, дрібна моторика, інтелектуальна, мовленнєва та соціально-емоційна сфери);
  • проведення скринінгу на виявлення ознак розладів аутистичного спектра;
  • консультування лікарями інших спеціальностей;
  • направлення до інших медичних закладів (підрозділу лікарні) для надання спеціалізованої допомоги;
  •  підбір та адаптація спеціального обладнання та засобів альтернативної комунікації для дитини;
  • оцінка стану дитини та можливості переходу на інший етап реабілітації з подальшою корекцією індивідуального реабілітаційного плану або індивідуального сімейного плану раннього втручання.

У рамках цього пакета батьки або доглядальники дітей також можуть безоплатно отримати послуги психологічного супроводу, навчання особливостям догляду та розвитку малюка. 

Ознайомитися з повним обсягом послуг, які мають надаватися дітям відповідно до їхніх медичних потреб, можна на сайті НСЗУ у розділі Вимоги ПМГ 2024/ п.25 або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP .

Як пройти курс реабілітації дитині до трьох років

Батькам або доглядачам дитини необхідно:

  1.  отримати електронне направлення на реабілітацію від сімейного або лікуючого лікаря;
  2.  звернутись до будь-якого медичного закладу, що має договір на пакет “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. 

Якщо дитину переводять з однієї лікарні до іншої (або в межах підрозділів одного медичного закладу), то у такому випадку направлення не потрібне.

Як знайти медзаклад, який надає послуги з реабілітації дітей?

  1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на реабілітацію дітей до трьох років. 
  2. На сайті  НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. Оберіть зліва у полі фільтрів область, населений пункт та  “Групу послуг” –  25 “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/3eIPJvW1

Як поскаржитись на неправомірні дії 

Якщо під час звернення до закладу реабілітації родині внутрішньо переміщених осіб пропонують оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку батькам дитини потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  – “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ НА ДАХУ ЧОРТКІВСЬКОЇ ЛІКАРНІ ЗА 4 МІСЯЦІ ЗЕКОНОМИЛИ МАЙЖЕ 200 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ

Дахова гібридна сонячна електростанція потужністю 50 кВт (з можливістю накопичення енергії потужністю 40 кВт*год.), що встановлена на даху 7-поверхової будівлі Чортківська центральна міська лікарня, продовжує економити бюджетні кошти.

💡За чотири місяці роботи (червень-вересень) роботи електростанція зекономила для лікарні 17 257 кВт*год. електроенергії, що у грошовому еквіваленті становить 188 902 грн. ☝️ Уся вироблена електроенергія використовується для потреб будівель Чортківської центральної міської лікарні.

😡Хочемо окремо наголосити на тому, що вартість електроенергії для комунальних установ продовжує різко зростати. У вересні кВт вартує вже 11,58 грн з ПДВ. Для прикладу, у червні 2022 року кВт коштував 3,48 грн!..

❗️ Саме тому питання енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів – надважливе питання, особливо у час повномасштабного вторгнення російської федерації та постійних обстрілів української енергосистеми.

🤝Нагадаємо, проєкт в межах програми «Світло для лікарень» втілив благодійний фонд Yellowblue Force Foundation завдяки фінансовій підтримці Citi Ukraine, супроводжувала встановлення електростанції громадська організація Екоклуб. Допомогу та підтримку в координації цього проєкту здійснювало Міністерство охорони здоров’я України.

КОРПОРАТИВНЕ ДОНОРСТВО – ДІЄВИЙ ШЛЯХ РОЗВИТКУ ДОНОРСТВА НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ!

Повномасштабна війна, спричинена вторгненням російської армії в Україну, призвела до того, що до лікарень прибувають нові поранені бійці. Потреба в донорській крові залишатиметься стабільно високою аж до перемоги. Крові потребують також цивільні, що постраждали від воєнних дій, а також компоненти крові вкрай необхідні для планових ургентних операції, онкологічних захворювань, ускладнених пологів🙋🏼‍♀️🙋🏻‍♂️

Саме тому час знаходити нові дієві можливості для розвитку донорського руху та забезпечення необхідних запасів донорської крові на усі актуальні потреби. Одним із варіантів є «корпоративне донорство» — це коли компанія (підприємство, IT-компанія, подружжя, навчальний заклад, банк, орган місцевого самоврядування) організовує донацію крові у власному офісі на виїзді, або на регулярній основі (2-4 рази в рік) організовує спільний похід колективу підприємства на здачу крові в пункті забору та зберігання донорської крові. Такий захід є своєрідним тімбілдингом для співробітників та об’єднує колектив навколо ідеї безкорисливої допомоги іншим🙏

Багато людей вважають, що їхня кров не потрібна, але в той же момент ніхто не задумується, якщо група крові поширена серед донорів, то вона й поширена серед реципієнтів. Саме тому донорська кров потрібна завжди!❤️

❗️ Бажаєте організувати День донора крові у своєму колективі, але не знаєте, з чого почати? Звертайтесь в пункт забору та зберігання донорської крові Чортківської центральної міської лікарні (вул. Пігути, 31Б, 3-й поверх поліклініки, 313 кабінет).

Перейти до вмісту