У Чортківській міській лікарні за тиждень роблять близько 1000 безкоштовних аналізів

У Чортківській міській лікарні за тиждень роблять близько 1000 безкоштовних аналізів

У лабораторіях Чортківської центральної міської лікарні щодня роблять понад сотню безкоштовних аналізів. Медичний заклад придбав біохімічний, гематологічний та імунохемілюмінесцентний аналізатори крові. Це дозволило суттєво збільшити кількість аналізів, котрі можна якісно та швидко зробити у лікарні. Лише за день у Чортківській лікарні роблять понад сотню безкоштовних аналізів, а за тиждень – близько тисячі.

Лікуючий лікар або сімейний лікар за потреби надає направлення на певний вид аналізу (чи відразу на декілька), тоді пацієнт здає аналізи абсолютно безкоштовно. У іншому випадку, якщо людина бажає з власної волі перевірити стан свого здоров’я, аналізи платні. Втім – ціни не те, що конкурентоспроможні на фоні приватних лабораторій, вони – суттєво нижчі!

Забір крові на аналізи відбувається у 311 кабінеті поліклінічного відділення лікарні по буднях з 8 до 11 год. ранку. До 15 год. всі результати вже готові та внесення в електронні систему Helsi. Там лікарі, котрі давали направлення пацієнтам – бачать результати та відповідно продовжують чи коригують лікування.

Як розповідає в.о. головного лікаря Чортківської ЦМЛ Ростислав Шульський, у лабораторії лікарні роблять значно більше аналізів за день, ніж у приватних лабораторіях міста, в основному всі критично необхідні для діагностики. Більше того – Чортківська лікарня відповідає за якість аналізів, адже, наприклад, аналізи на D-димери необхідно виконати строго протягом трьох годин після забору крові. Ірина Песікова, завідувачка відділення клініко-діагностичної лабораторії, каже, що у Чортківській лікарні це роблять відразу на місці, у той час як у деяких приватних лабораторіях кров везуть до Львова чи ще деінде.

У Чортківській міській лікарні роблять наступні дослідження:

✅функція щитовидної залози (кальцитонін, тиреотропний гормон і т.д.);
✅ниркові проби (сечовина, креатинін, загальний білок, електроліти);
✅ліпідний обмін (холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди низької та високої щільності);
✅печінкові проби (білірубін, Тімолова проба, АЛТ, АСТ, ГГТ, лужна фосфатаза, діастаза сечі);
✅функція підшлункової залози (глюкоза, толерантність до глюкози, гліколізований гемоглобін, ліпаза і т.д.)
✅ревматоїдна панель (с-реативний білок, виявлення титрів антистреполізину О, ревматоїдний фактор, сечова кислота)
✅діагностика анемій (залізо, залізо-зв’язуюча здатність, насичення трансферину, ферити);
✅ загально-клінічні показники крові (група крові, резус-фактор, клінічний аналіз крові (22 показники), мазок крові, швидкість осідання еритроцитів, час кровотечі, тромбоцити);
✅ гормони (інсулін, кортизол, д-димер, коагулограма і т.д.);
✅ електроліти та мікроелементи крові (калій, натрій, хлор, магній, фосфор, кальцій);
✅інфекційна панель (прокальцитонін, поверхневий антиген вірусу гепатиту В, антитіла до вірусного гепатиту С, антитіла до Ковід-10, виявлення антигену методом швидкого імуноаналізу, серологічні маркери сифілісу, хламідія, трихомонада);
✅бактеріологічні дослідження (бактеріологічне дослідження сечі, калу, грудного молока, очей, носа, вуха, ясен, слизових оболонок щік, мокротиння, плевральної рідини, ран, посів крові на стерильність, гемо культуру, бактеріологічне дослідження із урогенітального тракту, на грибкову флору і т.д.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту