Місяць: Січень 2023

Перелік безкоштовних аналізів, які можна отримати у нашій лікарні

‼️Потрібно обов’язково мати електронне направлення від сімейного або лікуючого лікаря

Пам’ятайте, надаючи перевагу лабораторії міської лікарні, а не приватним компаніям, ви, по-перше, економите власні кошти, по-друге, робите свій внесок у розвиток Чортківської медицини!

Адже кожен «медичний дотик», за кожен аналіз чи дослідження Національна служба здоров’я України сплачує кошти Чортківській центральній міській лікарні. Ці кошти – це достойна зарплата медичних працівників, ремонти відділень, придбання нового обладнання.

ЗА ПРОГРАМОЮ «ДОСТУПНІ ЛІКИ» ПАЦІЄНТИ З ХРОНІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЛІКИ БЕЗОПЛАТНО АБО З НЕЗНАЧНОЮ ДОПЛАТОЮ

Розповідаємо, як скористатися програмою:
в умовах воєнного стану пацієнти можуть отримувати “доступні ліки” як за електронним, так і за паперовим рецептом. Національна служба здоров’я відшкодовує аптекам вартість ліків незалежно від форми рецепта.
?Нагадуємо, що лікар, з яким у пацієнта підписана декларація, може виписати рецепт по телефону. Номер рецепта та код-підтвердження надійде пацієнту на телефон у вигляді СМС.

❓Як знайти аптеку, яка відпускає “доступні ліки”?
Шукати аптеку з “доступними ліками” радимо за допомогою “Електронної карти аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів” https://cutt.ly/ASw5Kwv або зателефонувати 16-77.

?Радимо, перед тим як йти в аптеку, зателефонувати й уточнити, чи є в наявності потрібний вам препарат. Можна також попросити працівників аптеки зарезервувати його для вас.

У Чортківській лікарні відкрили новий гінекологічний кабінет

У приймально-діагностичному відділенні Чортківської центральної міської лікарні відкрили новий гінекологічний кабінет із безбар’єрним доступом. Тут жінки, які постраждали від гендерно-обумовленого насильства, зможуть отримати кваліфіковану медико-психологічну допомогу.

Кабінет облаштований сучасним медичним обладнання з урахуванням потреб людей з інвалідністю, а саме гінекологічним кріслом-трансформером для огляду маломобільних жінок. Тут можна цілодобово отримати медичну і психологічну допомогу конфіденційно та безкоштовно.

Часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, які постраждали від сексуального та інших форм насильства. Тож перевагою даного нового кабінету є професійний лікарський персонал, який напередодні пройшов навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна техніка, необхідні препарати для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД.

Відтак до гінекологічного кабінету можуть звертатись не лише постраждалі від сексуального насильства, а й жінки, у яких був незахищений статевий акт чи жінки, які бажають уникнути можливої вагітності після статевого акту, а також задля профілактики можливих статевих інфекцій тощо.

На відкритті гінекологічного кабінету була присутня Ольга Горошко – представниця «Українського жіночого фонду», представники міської та районної влади, зокрема заступник Чортківського міського голови Віктор Гурин, директор Чортківської ЦМЛ Ростислав Шульський та завідувачі відділень лікарні.

Відкриття гінекологічного кабінету стало можливим завдяки благодійному фонду «Український жіночий фонд» за підтримки фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA) та Міністерства закордонних справ Данії.

Зауважимо, що у рамках програми відкрили 20 гінекологічних кабінетів у шести областях України – Вінницькій, Волинській, Полтавській, Львівській, Тернопільській та Дніпропетровській. У нашій області такі сучасні кабінеті відкрили лише у лікарні Чорткова, Кременця та Тернополя.

Колектив пологового відділення нашої лікарні власноруч організував новорічну фотозону

У такий нелегкий час , працівники пологового власноруч створили різдвяну шопку та новорічну фотозону у відділенні для святкової атмосфери перед Новим Роком та Різдвом Христовим.

Колектив відділення щиро вітає усіх з прийдешніми святами та бажає здійснення найзаповітнішої мрії всіх українців – мирного неба над нашою країною!

Чортківська лікарня отримала новий УЗД-апарат від польських партнерів

Чортківська центральна міська лікарня сьогодні отримала чергове сучасне обладнання. Завдяки співпраці із Юрій Глинський , фондом Fundacja Humanosh im. Sławy i Izka Wołosiańskich та фондом Victims of war in Ukraine наш головний медичний заклад безкоштовно отримав УЗД-апарат Alpinion E-CUBE i7.

Надсучасний УЗД-апарат Alpinion E-CUBE i7 укомплектований 4-ма датчиками, що дозволяє проводити якісне обстеження органів черевної порожнини та малого тазу, поверхневих органів, зокрема судин і суглобів, а також кардіологічні та гінекологічні дослідження.

Зауважимо, що даний УЗД-апарат — портативний. Наші медики зможуть за необхідності застосовувати його у різних відділеннях, але здебільшого наразі він працюватиме у приймально-діагностичному відділенні лікарні.

Вже понад рік у нашій лікарні використовується ангіографія – новий метод діагностики і лікування інфаркту міокарда та ішемічної хвороби серця

Коронарні артерії, що живлять серце, з роками змінюють свою структуру. На внутрішніх стінках утворюються відкладення — атеросклеротичні бляшки. Розростаючись, вони звужують просвіт кров’яного русла. Серце працює в умовах нестачі кисню, яка може стати критичною, і тоді врятувати людину може лише операція. Для відновлення прохідності серцевих артерій використовується коронарна ангіопластика – малоінвазивний метод штучного розширення звуженого русла за допомогою встановлення у просвіток спеціального каркасу (стента).

За допомогою спеціального апарату ангіографа, який дозволяє визначити місце звуження або закупорки судини, в судину вводять контрастну речовину і одночасно виконують рентгенологічне дослідження.

❓ДЛЯ ЧОГО ПРОВОДЯТЬ АНГІОГРАФІЮ?

-виявлення атеросклеротичних змін у судинах в діагностиці захворювань серця;

-порушення прохідності(звуження або закупорка судин тромбом);

-виявлення новоутворень у різних органах, які забезпечені судинним живленням;

-передопераційне дослідження перед хірургічними втручаннями на відкритому серці.

?Ангіограф дає змогу провести діагностику та лікування за дуже короткий термін, а це дуже важливо в умовах роботи лікарів з пацієнтами у невідкладних станах.

Чортківська лікарня отримала 24 нових ноутбуки від польської благодійної організації

У рамках підписаної угоди про співпрацю між Чортківською міською радою та польською благодійною організацією Fundacja Q наша лікарня отримала 24 новеньких ноутбуки.

Хочемо щиро подякувати організаторам Marcin Qrnik, Theirworld, Global Business Coalition, HP за такий цінний подарунок. Завдяки новій техніці ми зможемо якісніше та швидше вносити записи до медичної інформаційної системи, що покращить в рази нашу роботу на благо пацієнтів та громади!

Пологове відділення – місце де народжується життя❤️

Пологове відділення Чортківської центральної міської лікарні – місце, де народжується нове життя. Ми переконані, що наші діти житимуть у вільній квітучій Україні і з гордістю згадуватимуть будинок щастя, де їм допомогли з’явитись на світ.

Пологове відділення Чортківської лікарні розташоване у тихому мальовничому районі міста за адресою: м. Чортків, вул. Б. Лепкого, 6. У середньому понад 300 діток за рік народжуються у пологовому Чорткова. Якщо бути точним, то у 2021 році – 334 дитини, а за 9 місяців поточного року – вже 261. Чортківське пологове обирають вагітні не лише із Чорткова чи Чортківської громади, а й із різних куточків великої Тернопільщини! Втім, як запевняє керівництво лікарні, готові давати життя в декілька разів більшій кількості діток, адже для цього усе є – і хороші умови для матерів з немовлятами, і досвідчені медики, і сучасне обладнання, і навіть надійне бомбосховище!

А головне – пологи у Чортківській міській лікарні абсолютно безкоштовні! Точніше їх вартість медичному закладу сплачує держава. Якщо ж у вас вимагають кошти – просимо негайно повідомляти про це керівництву лікарні.

Як розповів завідувач віддання Михайло Худзик, у пологовому є 16 палат (чотири із них – це відділення патології вагітних) для перебування вагітних та матерів із немовлятами. Чимало із них – покращені та індивідуальні. У таких палатах є окремий санвузол, ще один диван чи ліжко, на котрому за необхідності чи за бажання може ночувати чоловік чи інший член родини. Медсестри із турботою цілодобово спостерігають за станом породіль та у випадку виявлення певних проблем – вчасно реагують.

Так як пологи – це не завжди передбачуваний процес, спеціалісти відділення готові до різних екстрених ситуацій: і передчасних пологів, і ургентного кесарського розтину, і реанімації як для мами, так і для малюка. Для цього у пологовому передбачено все необхідне обладнання: монітори пацієнтів, УЗД з трьома датчиками, автомат-інкубатор, фетальний монітор, високочастотний електрохірургічний апарат, два апарати ШВЛ, пристрій обігріву новонароджених з функцією фототерапії, інфузомат, монітор для вимірювання артеріального тиску, система телемедицини для вагітних і т.д.

Щодо бомбосховища у пологовому Чорткова, то воно одне із найбільш безпечних у цілому місті! Стіни в укритті мають товщину аж 60 см! Працівники повністю облаштували його, встановивши шість ліжок для жінок та ліжечка для малюків. Також бомбосховище обладнане всім необхідним для прийняття там пологів. Як розповіли нам у медичному закладі, вже два немовляти з початку повномасштабного вторгнення московитів з’явились на світ саме в укритті, оскільки у той момент була повітряна тривога. А скільки разів у підвалі у вагітних починались перейми – годі й порахувати.

Ми переконані, що навіть запеклі бої із невгамовними рашистами не стануть на заваді українським парам одружуватись та народжувати дітей. Тож чекаємо і вас у нашому пологовому відділенні! У місці, де народжується щастя❤️

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ДОЛЯ НАДІЇ» ПОДАРУВАВ ЛІКАРНІ ПРИЛІЖКОВІ МОНІТОРИ IntelliVue MP30

Нещодавно ми отримали дуже цінний подарунок від благодійного фонду «Доля надії», а саме якісні приліжкові монітори для пацієнта IntelliVue MP30, які забезпечують широкі можливості для моніторингу та вимірювання найважливіших показників задля контролю стану пацієнта.

У цьому дописі хочемо щиро подякувати за неабияк потрібне оснащення для нашої лікарні.??

А також висловлюємо слова вдячності Петру Адамовичу Сасу за організацію передачі моніторів. Ваша підтримка допомагає нам покращувати роботу задля здоров’я та життя наших пацієнтів!??❤️

Завідувач травматологічного відділення нашої лікарні півтора місяці рятував бійців у зоні бойових дій

Кожен українець знайшов своє місце в розв’язаній московською імперією війні. Хтось відразу, не роздумуючи, взяв до рук зброю, інші стали активно волонтерити, щоб забезпечити військо всім необхідним, а чимало лікарів не чекаючи нічиїх вказівок, виключно за покликом серця попрямували туди – на кордон пекла, де щодня потрібно рятувати життя поранених бійців Збройних Сил України.

Завідувач травматологічного відділення, лікар ортопед-травматолог Андрій Нагірний з власної волі поїхав на схід України, де працював у польовому шпиталі та надавав першу медичну допомогу пораненим військовослужбовцям.

Лікар півтора місяці працював у військовому польовому шпиталі неподалік Слов’янська, що на Донеччині. Надавав першу медичну допомогу бійцям при мінно-вибухових травмах, кульових пораненнях тощо. Його завдання полягало в стабілізації стану поранених військових, щоб їх надалі безпечно транспортувати до медичних закладів.

Дякуємо та пишаємось таким колегою!??

Перейти до вмісту